Přihláška Výsledky

Místo konání

 

Lipno nad Vltavou


Lipno nad Vltavou je malebná obec v jižních Čechách ležící na levém břehu vodní nádrže Lipno nedaleko přehradní hráze. Díky ideální poloze u Lipenské přehrady patří v současnosti Lipno nad Vltavou k vyhledávaným turistickým a rekreačním místům. Pro návštěvníky je v obci k dispozici několik hotelů a penzionů doplněných o širokou nabídku služeb, to vše v nádherném prostředí na břehu Lipenského jezera. Přírodní a klimatické podmínky jsou příznivé pro windsurfing a jachting. Lipenská nádrž svou plochou vyhovuje pro pořádání vrcholných jachtařských soutěží, jako jsou mistrovství světa či Evropy. Milovníci koupání uvítají bohatou nabídku pláží a dobrý přístup k vodě. Na své si přijdou také příznivci rybolovu, pro něž je rozlehlá plocha Lipenské nádrže nefalšovaným rájem.

Lipensko nabízí skvělé možnosti pro turistiku a cykloturistiku. V blízkosti Lipna se nachází mnoho zajímavých výletních cílů, z nichž mnohé jsou unikátními přírodními či kulturními památkami. Regionem Lipenska prochází množství značených cyklistických stezek a cyklotras s dobrou návazností na trasy v ostatních regionech jižních Čech či hornorakouského Waldviertelu.

Lipno nad Vltavou není však pouze střediskem pro letní rekreaci. Na vrcholu Kramolín nad obcí vzniklo významné středisko zimních sportů Skiareál Lipno, kde jsou k dispozici nejen sjezdové tratě, ale i upravené běžecké stopy, restaurace, největší dětské lyžařské hřiště v České republice, moderní půjčovna sportovních potřeb a široké spektrum dalších navazujících služeb, které z tohoto střediska činí vyhledávanou destinaci zejména pro rodiny s dětmi a rekreační lyžaře.

V zimním období se zamrzlá hladina jezera proměňuje v ohromné kluziště, ideální jak pro bruslení, tak také kupříkladu pro běžkařské lyžování.

Místo konání LIPNO SPORT FESTu:

Meeting point č.1 - pláž u Aquaworld Lipno

- Mistrovství ČR ve sprinttriatlonu

- Ranní běh, cvičení pro ženy, kurzy in-line s výukou a výletem

- Salomon Trail Running Cup

Meeting point č.2 - Loděnice

- Výuka lukostřelby, jachtingu a jízdy na paddle boardech

- Mistrovství ČR v dálkovém plavání

- Mistrovství ČR v jachtingu

- Family Cup

- Cyklistický závod pro děti a příchozí na všech druzích kol + cyklistické kritérium v rámci Giant ligy 2012

Meeting point č.3 - Kapitanát

- Cyklojízda Po památkách Lipenska na kole pro zdraví a zábavu

Meeting point č.4 - centrální parkoviště Active Park Lipno

- Mountainbike výlet

Mapa 


© 2012 SportGroup.cz / Webdesigned by CLOWN CZ s.r.o. / Webhosting by Yourhosting.cz / CMS by YourEditor

Home | Aktuality | Místo konání | Volný čas | Program | Ubytování | Partneři | Kontakt | Media | Galerie